P.U.P.H. MATEO Sp. Jawna Marek Teodorczyk, Sławomir Tecław
NIP 592-20-24-678, KRS 0000364334, REGON 192896409

Baza transportowa
83-200 Starogard Gdański, ul. Ceynowy 27
tel/fax 58 562 35 05
tel +48 602 309 909
tel +48 602 309 809
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R E G U L A M I N
P r z e w o z u r e g u l a r n e g o o s ó b
P.U.P.H. MATEO Sp. Jawna


 1. Pasażer zobowiązany jest do posiadania ważnego biletu uprawniającego do przejazdu.
 2. Sprzedaż biletów jednorazowych prowadzi kierowca autobusu.
 3. Kierowca zobowiązany jest do zatrzymywania się celem zabrania bądź wysadzenia pasażerów TYLKO na przystankach autobusowych.
 4. Pasażer zobowiązany jest do wsiadania i wysiadania TYLKO na przystankach autobusowych.
 5. Bilet należy zachować do czasu zakończenia przejazdu.
 6. Pasażer zajmujący miejsce w fotelu wyposażonym w pas bezpieczeństwa zobowiązany jest do zapięcia pasa, ewentualny mandat za nie zastosowanie się do przepisu uiszcza pasażer.
 7. Pierwszeństwo przejazdu oraz zajęcie miejsca siedzącego mają osoby posiadające ważny bilet miesięczny. 
 8. Osoba posiadająca bilet miesięczny zobowiązana jest do okazania biletu przy wejściu do autobusu bez wezwania kierowcy.
 9. Kierowca pojazdu (w tym inne osoby z odpowiednim identyfikatorem) uprawniony jest do dokonywania czynności kontrolnych.
 10. Mandaty za nieposiadanie ważnego biletu, pasażer uiszcza zgodnie z taryfikatorem i regulaminem firmy kontrolerskiej.  
 11. Pasażerowie mogą przewozić w pojazdach zwierzęta trzymane na rękach oraz bagaż podręczny, jeżeli istnieje możliwość umieszczenia go w pojeździe tak, aby nie utrudniał przejścia i nie naraził na zanieczyszczenie odzieży innych pasażerów, nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu.
 12. Bagażu i zwierząt nie wolno umieszczać na miejscach przeznaczonych do siedzenia.
 13. Dla przewożonego psa podróżny zobowiązany jest nałożyć kaganiec.
 14. Opłacie nie podlegają: Przedmioty stanowiące bagaż podręczny ; Zwierzęta trzymane na rękach ; Wózki inwalidzkie, wózki dziecięce - złożone
 15. Nadzór nad bagażem ręcznym i zwierzętami, które pasażer przewozi przy sobie w pojeździe należy do pasażera.
 16. Pasażer odpowiada za zanieczyszczenie pojazdu lub zniszczenie jego urządzeń i wyposażenia oraz za szkody lub obrażenia odniesione przez współpasażerów powstałe w związku z przewozem bagażu ręcznego lub zwierząt.
 17. Przewoźnik nie odpowiada za bagaż znajdujący się w autobusie i lukach  bagażowych.
 18. Zabrania się przewozu materiałów niebezpiecznych, mogących doprowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia pasażerów oraz powodujących zniszczenie mienia.
 19. Osoby w stanie nietrzeźwym lub zachowujące się w sposób uciążliwy dla współpasażerów będą usuwane z pojazdu, bez prawa rekompensaty za bilet.